Udržování domácího bazénu

V dnešní době už má bazén na zahradě každý druhý. Ať už nafukovací, plastový, zapuštěný v zemi nebo zděný. Spousta lidí už se nechce mačkat na koupalištích a u přírodních jezer s ostatními a tak si našli vlastní řešení letních veder. Mít takový bazén doma přináší spoustu radosti nejen u dětí, ale také u dospělých. Je opravdu příjemné smočit se v horkých letních dnech ve studené vodě. Milovníci otužování navíc nemusí v zimě chodit daleko, pokud mají bazén, který se nemusí v zimě vypouštět. Všechny tyhle radosti ale také znamenají určité starosti v podobě péče a udržování bazénu v čistotě.

bazén

K péči o bazén patří spousta činností, které je potřeba dělat, aby bazén nevypadal zanedbaně a nebyl špinavé. V první řadě by se měl pravidelně čistit a chlorovat. Nezbytností by měly být chlorové tablety, které pomáhají udržovat vodu krásně průzračnou a zabraňují růstu různých řas a mechů. K čištění bazénu potom můžete použít síťku, kterou se dají vylovit všechny plovoucí nečistoty. V létě je totiž voda plná nechtěného hmyzu v podobě různých mušek a brouků. Na konci srpna zase tohoto pomocníka oceníte, když budete mít ve vodě napadané listí.

bazén

S nečistotou na dně a stěnách bazénu si zase skvěle poradí bazénový vysavač, který vysaje všechny nečistoty. Je pouze na vás jak kvalitního pomocníka zvolíte a co všechno bude umět. Většinou se ale vyplatí pro bazény s větší plochou. Pokud nemáte bazén zastřešený, tak by vám v žádném případě neměla chybět bazénová plachta, kterou bazén můžete vždy v případě potřeby zakrýt. Zabrání různým nečistotám a dotěrnému hmyzu, aby se do bazénu dostali. Navíc se vyrábí v různých velikostech a možnostech uchycení. Pokud ji teda ještě nemáte, určitě neváhejte a pořiďte si ji. Mít bazén přináší spoustu starostí, naštěstí ale existuje spousta pomocníků, která nám s nimi pomůže. A mít bazén jen pro sebe? To za ty starosti stojí.

Doporučené články