Dřevostavby si zamilujete na první pohled

Pokud jste až doposud museli obývat panelový nebo cihlový dům, z mobilních dřevěných domů http://www.top-mobilnidomy.cz/ budete přímo nadšení! Tento druh bydlení si totiž zcela jistě zamilujete na první pohled a teď opravdu není řeč o přehánění. U nás se sice jedná o relativně novou záležitost, ale ve Skandinávii se drží na špici již několik desítek let. Proč dokáží dřevostavby strčit do kapsy všechny ostatní druhy bydlení?

  • Úspora energie a životního prostředí

zajímavá dřevostavba

Dřevostavby představují výjimečný druh bydlení. Je to právě ono dřevo, která má na svědomí příznivé podmínky na bydlení. Velmi oblíbenou variantou je pak spojení samotného dřeva s izolační PUR pěnou, která ještě podpoří izolační vlastnosti celého objektu. PUR pěna má neuvěřitelné izolační vlastnosti, kdy její součinitel tepelné vodivosti je v porovnání s ostatními materiály až o třetinu nižší. Už z toho důvodu můžeme o těchto stavbách mluvit jako o pasivních. Odpadá i montáž dodatečné venkovní izolace celé konstrukce.

  • Variabilita a funkční řešení

Tento druh staveb je velmi variabilní a dá se objednat v několika fázích rozpracovanosti. Pro zapáleného kutila tedy není žádný problém si dřevostavbu svépomocí postavit na zahradě. Úspora s výstavbou rozhodně není malá investice a ušetřit nějaký ten peníz nemusí být na škodu.

Dřevostavby se prodávají v celé řadě typizovaných projektů, ze kterých si dokáže vybrat skutečně každý! Ovšem pokud přeci jenom mezi katalogovými domečky nenajdete ten svůj vysněný, můžete si nechat na zakázku vyrobit téměř cokoliv.

  • K celoročnímu obývání i jako přechodné bydlení
  • malý domek

I zarputilí zahrádkáři, kteří tráví na zahradě spoustu času, najdou využití v tomto druhu staveb. Dřevostavby jsou totiž skvělou variantou pro přechodné bydlení, jako úkryt před nepříznivým počasím nebo k prodloužení pobytové sezóny na zahradě.

Doporučené články