Na výběru manželské postele by se měli shodnout oba dva v páru


Vybrat tu pravou manželskou postel je ještě náročnější, než vybrat postel pro jednoho. Proč? Prostě proto, že se jedná o postel, ve které spí zpravidla lidé dva – a tudíž musí vyhovovat jim oběma. Navíc, jestliže jste nyní dva a plánujete brzy rozšířit svou rodinu, měli byste zohlednit i to, že se do vaší postele s největší pravděpodobností budou přidávat také vaše děti. To znamená, že by vaše postel měla mít dostatečné rozměry – takové, které vám umožní, abyste se v ní cítili pohodlně (a zároveň takové, jaké se vejdou do vašeho pokoje). Ideální volbou pro vás mohou být klasické manželské postele 180×200 cm, anebo třeba jejich větší rozměry v provedení 200×200 cm.

Nicméně pokud si chcete vybrat opravdu dobře, tak byste měli zohlednit mnohem více faktorů, než jen rozměry. Třeba také to, jaké matrace zvolíte, a z jakého materiálu bude vaše postel vyrobena.
Pokud jde o manželskou postel, tak se jistě vyplatí zvolit si dvě oddělené matrace, protože tak docílíte toho, aby si každý z páru mohl zvolit přesně takovou, jaká mu bude maximálně vyhovovat. Vždyť každý člověk má jiné preference ohledně toho, jak měkkou anebo naopak tvrdou postel chce mít.

ložnice s manželskou postelí v rustikálním provedení

Ovšem na materiálu, z jakého bude vaše postel zhotovena, byste se měli shodnout oba dva. Rozhodně se vyplatí vsadit na kvalitu, neboť zatímco matrace je vhodné po několika letech vyměnit, tak rám matrace vám může spolehlivě sloužit dlouhé roky, klidně po celý váš život.
V každém případě by měl být vyrobený ze zdravotně nezávadného materiálu, jakým je například masivní dřevo. Takové postele jsou vždy pevné a stabilní, ať už na nich budete podnikat cokoli. Vždyť většina lidí se do postele zdaleka nechodí jen vyspat. A jistě vás potěší i to, kdy vaše postel bude na první pohled krásně vypadat a provoní vaši ložnici vůní lesa.

Doporučené články