Uzavíratelné zip sáčky jsou zdravotně nezávadné

Dokonalý materiál

Polyetylen je termoplast, jeho výroba započala již ve 30. letech minulého století, přičemž je tento syntetický polymer znám již od konce 19. století. Ve své době to byl převratný objev, bylo z něj možné vytvářet nepřeberné množství výrobků, ovšem nejvíce slávy mu přineslo odvětví obalových materiálů. Od konce druhé světové války začal postupně konkurovat papírovým obálkám a fóliím a nedokážeme si bez něj již současný život představit.

bonbony na mlsání

Uzavírací mechanismus povýšil polyetylen na vyšší úroveň

Obrovský význam má však další objev, tentokrát jde o mechanickou záležitost uzavírání sáčků speciálním jezdcem, napodobujícím zip, případně tlakovým drážkovým spojem. Tímto způsobem lze sáčky z polyetylenu důkladně uzavřít a využít všech jeho výhod – dokonalé nepropustnosti pachů a tekutin, ochrany před povětrnostními vlivy a velmi dlouhou životnost.

Naprostá zdravotní nezávadnost

Nízkohustotní i vysokohustotní polyetylen je desítkami let prověřený materiál i z hlediska zdravotní způsobilosti. Je jedním z malého okruhu plastických hmot, které používá farmaceutický a potravinářský průmysl. Spolu s polypropylenem tvoří páteř obalového sortimentu pro nejrůznější účely.

mandle v misce

Máte tedy v zásadě jistotu, že cokoli do uzavíratelného zip sáčku vložíte, nebude z plastu přijímat zápach a nebude s jeho povrchem reagovat za vzniku toxických či obtěžujících sloučenin. Polyetylen je naprosto netečný vůči potravinám a lékům ve všech skupenstvích.

Skladovací podmínky se nemění ani při nízkých či vyšších teplotách od – 40 do + 60 stupňů Celsia, můžeme tedy bez problémů skladovat i hotová jídla (omáčky, pomazánky, polévky, bujóny, nálevy) v mrazicím boxu či v chladničce. Sáček s uzavíracím jezdcem je dobrý pomocník i při výletě do přírody, umístíte do něj cokoli, co chcete chránit před vlhkostí, anebo zabránit úniku jeho obsahu do tašky či batohu.

Doporučené články