Umístěte plachtu pod bazén a ochráníte ho

Dle toho, jaké máte finanční možnosti, velkou zahradu a rovněž i časové možnosti, si musíte vybírat i zahradní bazén. Pokud víte, že vám bohatě postačí menší – a tedy i skladnější a praktičtější, neměli byste zapomínat i na skutečnost, že je potřeba ochránit jeho dno.
Na rozdíl od bazénů umístěných v zemi, je ten nadzemní více náchylný a rovněž i méně chráněný před možným poškozením právě zespodu. Abyste včas a důkladně předešli jeho opotřebení, umístěte na povrch, na kterém leží – plachtu pod bazén Techneco.

plachta pod bazén

..1Slyšeli jste už o geotextilii?

Pokud vám je tento pojem neznámý, jedná se o neuvěřitelně odolný materiál neboli podložku, která do velké míry zabraňuje poškození nebo možnému roztrhání bazénové plachty na jeho dně.
Je natolik silná, že odolá i prorůstání veškeré vegetace, kterou máte v zemi. Ať už se bude jednat o trávu, plevel, kořeny nebo různé keře, můžete se spolehnout, že přes ní se k vašemu bazénu nic nedostane.

..2Žádné plísně a bakterie

Při umístění bazénu na volný povrch, se můžete už během jedné sezóny koupání dopracovat ke vzniku nežádoucích bakterií a plísní. Abyste tomu předešli a nemuseli řešit nejen čištění bazénového dna z vnější části, ale i zdravotní potíže, které jsou s nimi spojené, ochraňte sebe a vaši nádrž před jejich vznikem.
Geotextilie i přes svůj pevný a odolný materiál odolá vzniku bakteriálních nečistot.

venkovní bazén

..3Terén si dobře připravte

Musíte myslet na všechno. I když se má plachta pod bazén postarat o to, aby zabránila styku s podkladem, na kterém ho máte umístěný, je nutné dbát nadokonalou přípravu povrchu.
Ten se musí srovnat a následně vysypat jemným pískem, na který se později plachta položí. Takto připravený terén vám poskytne jistotu, že jste udělali maximum proto, abyste váš bazén ochránili před poškozením i z vnější části, která je rovněž důležitá a je potřeba ji udržet v tom nejlepším stavu.

Doporučené články