Mladé výhonky jsou zdravé a skvěle chutnají

Víte, jak málo vám stačí k tomu, abyste měli bohatou úrodu čerstvé zeleniny? Ve skutečnosti budete potřebovat jen vhodná semínka a trochu vody. Nicméně pokud si pořídíte ještě navíc speciální nádobu na klíčení semínek, bude pro vás celý proces klíčení výhonků mnohem jednodušší.
Pěstovat výhonky je hračka, a přinese vám to skvělé výsledky a především čerstvé výhonky nabité zdravotně hodnotnými látkami – to je několik jednoduchých důvodů, proč se do pěstování výhonků pouští čím dál, tím více lidí.
Klidně mezi nimi můžete být i vy – jisté je, že se vám taková aktivita v mnoha ohledech vyplatí!

klíčly

Sklízet můžete za pár dní!
Pro velkou sklizeň křupavých výhonků nemusíte dělat nic složitého. Stačí, když si seženete kvalitní semínka na klíčení. Vybírejte podle druhu rostliny, který vám chutná, podle toho, jaké obsahuje látky, a především si vyberete taková semena, která nejsou nijak chemicky ošetřena, tudíž jsou zdravotně nezávadná.
Tato semena následně vložte do nádoby, kde je zalijete vodou. Můžete k tomu jednoduše využít nějakou starou zavařovací sklenici, ovšem když si pořídíte speciální misku na klíčení, bude celý proces ještě snazší a rychlejší, protože tato nádoba je chytře vymyšlena tak, aby vám co nejvíce usnadnila manipulaci se semeny a s následnými mladými výhonky.

sazenice

Jakmile semena nabobtnají, vodu slijte a nadále je udržujete ve vlhkém stavu tak, že je několikrát denně propláchnete čerstvou vodou. Nejenže tak semena navlhčíte, ale ještě ke všemu je proud vody zbaví pomalu opadávajících semenných obalů a případných nežádoucích mikroorganismů jako jsou například plísně.
Vlhká semínka začnou na teplém a světlém místě brzy klíčit a již za několik dní si můžete na klíčcích pochutnat. A pokud si vyberete ten pravý druh zeleniny, může to být skutečný gurmánský zážitek, který oceníte nejen vy, ale i vaši blízcí.

Doporučené články