Koupíte si družstevní byt?

Lidé mohou mít v životě různé těžkosti. A mezi ty časté a napříč celou společností se vyskytující patří potíže se sháněním bydlení. Protože bydlet se musí, bez toho nelze civilizovaně žít, jenže jde o tradičně hodně drahou záležitost, na kterou mnozí z našinců nemají. A kdyby neexistovaly půjčky na koupi nemovitostí, tedy hypotéky, možná by ani nikdy neměli.

Mít vlastní dům nebo byt je snem mnoha z nás. Protože bydlet lze i v něčem pronajatém, případně u rodičů, po kamarádech a známých nebo v nějakém provizoriu, ale vlastní bydlení je přece jenom vlastní bydlení. Tam má člověk vždy své jisté, odtud ho nedobrovolně nevystěhují, a navíc je takový objekt i majetkem, který se nikdy neztratí.

mince cizí

Ovšem na vlastní byt nebo dům lidé zpravidla nemají. Jde o natolik drahé zboží, že se nenajde mnoho těch, kdo by měli takové úspory, aby si byt koupili. A tak si musí ti, kdo chtějí bydlet ve vlastním, sehnat aspoň půjčku, hypotéku. Tou se koupě vlastní nemovitosti financuje, ta se pak během dlouhé doby splatí a je to.

Jenže tak velkou sumu, jaká je potřeba při koupi bytu nebo domu do vlastnictví, často žadateli nikdo nepůjčí. Jde o sumu, kterou už nemusí kdekdo dokázat splatit, a proto se často hypotéka na soukromý byt nesežene.

cizí finance

Ale pořád ještě nemusí být tak zle. V podobných situacích se totiž dá sehnat aspoň hypotéka na družstevní byt https://www.americkahypoteka.cz/hypoteka-na-druzstevni-byt/. A byť je mezi družstevním a soukromým bytem přece jenom rozdíl, není tento zase až tak výrazný, aby se člověk, který na svou skutečně vlastní nemovitost nemá, nespokojil i s družstevní alternativou. Bydlení je tu v podstatě stejné, jen ty vlastnické vztahy se poněkud liší. A právě proto jsou družstevní byty lacinější a půjčka na ně z tohoto důvodu dostupnější.

A tak se i hypotéka na družstevní byt vyplatí. Když už člověk nedokáže získat tolik, aby si koupil byt do vlastnictví.

Doporučené články