Nezpůsobte si dluhy

V životě se občas dostaneme do situací, kdy nemáme dostatek peněz. Někdo možná bude tvrdit, že celý svůj život se potýká s nedostatkem peněz, ale po pravdě, pokud máte celý život nedostatek peněz, vyzkoušeli jste všechny možnosti, jak svou situaci změnit?

Chodíte do práce, odkroutíte si svých osm hodin a už se těšíte domů? To se potom nedivte, že si odnášíte domů jen minimální mzdu. Někdy stačí projevit trochu iniciativy na pracovišti, zůstat pár hodin přesčas a při vhodné příležitosti požádat o zvýšení platu. Také se dá někdy se zaměstnavatelem domluvit na práci navíc, kterou dostanete i zaplacenou nad rámec vaší řádné výplaty. Od věci není ani další vzdělávání, investice do kurzů a postup na lépe placenou pozici nebo přímo hledání lépe placené práce. Vždy to ale chce nějakou vaši iniciativu, jak se říká, pečení holubi nikomu sami do úst nepřiletí.

peníze

Pokud potřebujete větší hotovost, není chybou si vzít půjčku nebo hypotéku, ale je chybou nezvážit všechny možnosti a situace, které mohou v brzkém časovém období nastat a které mohou závažně ovlivnit naši schopnost splácet.

Vzít si půjčku v době, kdy začínáme plánovat rodinu, to je třeba počítat s tím, že brzo vypadne z rodinného rozpočtu příjem ženy, která odejde na mateřskou. Musíte tedy splátky uzpůsobit i této možnosti. Pochopitelně nemůžete předvídat http://zpravy.idnes.cz/ustavni-soud-nehoda-odbocovani-vlevo-dwm-/domaci.aspx%3Fc%3DA161108_145122_domaci_mav přírodní katastrofy, ale počítat třeba s možností dlouhodobé nemocenské, to byste uvážit měli. Brát si půjčku a nechat si stanovit vysoké splátky s tím, že to nějak utáhnete je absolutně nerozumné jednání, které se vám brzy vymstí.

peníze

Dluhy jsou často hloupost https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/dluhy-jsou-casto-hloupost/, protože dostat se do dluhů není záležitostí jednoho, dvou měsíců, ale většinou je to řada dlouhodobějších špatných rozhodnutí.

Půjčte si peníze, ale stanovte si rozumnou výši splátek, i kdybyste měli splácet o rok déle.

Doporučené články