Zpátky do školy: Co ve školním batohu nesmí chybět?

Prázdniny všichni studenti milují. Je to taková dovolená, akorát trvá déle než u dospělých, proto mnohdy slyšíte dospělé vzpomínat na školní léta. Někteří vám přímo řeknou, že si nemáte na co stěžovat a že také přijdou doby, kdy budete na školu vzpomínat v dobrém a budete se chtít do školy vrátit a radši každý den sedět v lavici a poslouchat nudné učivo než makat v práci jen proto, abyste mohli normálně žít a fungovat, protože bez peněz nic nezvládnete a hold to bez nich nejde. Ovšem vy jste rádi, že jsou prázdniny a zažíváte trauma, když je srpen a vy víte, že se tam zase musíte vrátit. Nastává opět období stresů a špatných pocitů, písemek a slohových a seminárních prací, no je to hold složité to vše zvládnout a zůstat psychicky naprosto v pořádku. Je normální se z toho zhroutit, takže nebojte, nejste na to sami. Mimo stresy a podobně se musí také myslet na to, co si do školy s sebou vzít ať může člověk normálně fungovat.

batoh

Určitě mimo učebnice si sehnat i sešity. Některé školy nabízí koupi sešitů přímo od nich tak, že vám vypočítají, kolik jich tak asi budete potřebovat a jaké, takže se to rozhodně vyplatí. Zaplatíte za celý balíček a pak už nic nemusíte řešit. Pokud ale toto nenabízí, je fajn si koupit od všeho do zásoby nebo se rozhodnout podle předchozích let, co si máte koupit za sešity.

školní pomůcky

Abyste mohli normálně fungovat, kupte si dobře vybavený penál. Tužky (všechny tři), propisky či pero, gumu, zvýrazňovače (ať vás škola alespoň trochu baví), různé základní pastelky a bělítko, kružítko. Vybavte se také kvalitní kalkulačkou a pravítkem, zkrátka rýsovací potřeby nesmí chybět, ať si od druhých nemusíte půjčovat. Pokud budete tímto vybaveni, pak už jen dokupujete to, co vám přestane psát, tedy nějakou další propisku nebo náplň do pera a podobně. Nevykašlete se na to, opravdu stojí za to mít vše a být připravený.

Doporučené články