Vzdělání a zaměstnání

Díky dosaženému vzdělání získáváme práci v oboru, na kterou máme dostatečnou kvalifikaci. Zdálo by se, že pokud člověk úspěšně dostudoval, má vyhráno a práci ve svém oboru jistou. Těšíte se z Vašeho vítěství a na práci, která Vás po studiu čeká. Bohužel to není tak jednoduché, jako by na první pohled zdálo. I když jste vynaložili veškeré úsilí, nemusí to být dostačující. Doba se změnila a zaměstnavatelé mají mnohem přísnější požadavky. Dříve na určité pozice stačil výuční list nebo dokončené vzdělání maturitou. Jenže teď by Vám tohle dosažené vzdělání nestačilo. Je zjevné, že máte větší šanci s bakalářským titulem, než s maturitou. Pokud je člověk vzdělaný natolik, že dosahuje na svůj pracovní post, pořád to nic neznamená. Jestli patříte mezi žadatelé o práci, jistě víte, že po Vás není požadována pouze vzdělanost, ale i praxe v oboru. A tohle je největší problém absolventů, protože nemají požadovanou praxi.

Studentka, která se vzdělává z knih

PRAXE V OBORU PODMÍNKOU

Praxe v oboru není jen háčkem čerstvě vystudovaných absolventů. Proto se také stává, že známe osoby, které dostudovali, ale svému oboru se nevěnují. Důvodem je, že jim chyběla požadovaná praxe. Ale jak ji získat, když jste dostudovali? Jedinou možnou variantou je, že se během studia uchytíte ve svém oboru. Pokud jste takové štěstí neměli, bohužel je to pro Vás problém. Může se ale stát zázrak, kterému se říká známost. Tím myslíme, že Váš známý nebo příbuzný je na takovém postu, že Vám může pomoci tak, že Vám nabídne práci. Pokud by se tak stalo, máte to v kapse. A díky němu získáte praxi, která v budoucnu bude Vaší záchranou.

CIZÍ JAZYK

Pokud jde o funkci, která vyžaduje znalost cizího jazyka, pak to není nic neobvyklého. Samozřejmě můžete mít i funkci, u kterého není jazyk požadován, nicméně je to velkou výhodou. Do budoucna nikdy nevíte, jestli Vám nebude k užitku. Věřte, že všichni zaměstnavatelé ocení znalost cizího jazyka. Kdo ví, třeba tohle může být naopak klíčovým rozhodnutím.

FINANCE

I když jste osobou, která může svoji chytrost rozdávat na potkání, brzdit Vás mohou právě finance. Vzhledem k tomu, že studia jsou nákladná, nemůže si to dovolit každý. Váš potenciál je nevyužitý a tím ztrácíte moc nad Vaší budoucností, i když na to máte.

VZDĚLÁNÍ, KTERÉ ROZHODUJE O VAŠI PROFESI

Vzdělání je klíčem budoucí profese, které se chcete i nadále po studiu věnovat. To jaké zvolíte povolání, je na Vás a Vašich schopnostech. Vybraný obor, který Vás přesvědčil o tom, že Vás bude bavit, u kterého zůstanete. Každý z nás vybírá z možností, které mu jsou nabídnuty. Jsou bohužel tací, co nemají na výběr. Pak jsou ti ostatní, co dosáhnou vyššího vzdělání a mají možnost výběru.

 

Brýle ležící na knize

PŘÁLA BYCH SI TAKOVÉ ZAMĚSTNANÍ ,KTERÉ JE MÝM SNEM, KTERÉ MÁ VELKÉ ALE!

Člověk, který vystudoval obor, který si vysnil a následně v něm pokračuje v zaměstnání, tak ten vyhrál jackpot. Pak jsou lidé, co chtěli studovat určitý obor a nebylo jim to umožněno. Ať z důvodů nedostatečných financí nebo nesouhlasem rodičů. Dalším nešťastníkem je ten, co prahne po takovém oboru, na který nedosáhne, protože není dostatečně chytrý. Kolik lidí známe, co působí v takové profesi, která je nebaví? Kolik z nás je těch, co by chtělo takové zaměstnání, které by je bavilo? Bohužel se v něm nemůžeme uplatnit, protože nemáme dostatečné vzdělání.

Každý by si měl vážit toho, že má možnost se vzdělávat. Člověk který je na sebe tvrdý, věří si a je vytrvalý, vždy dosáhne svého cíle. Nepodceňujte vzdělání, je to Vaše budoucnost, Váš život, Vaše kariéra, Váše zaměstnání, Vaše osobnost.

Doporučené články