Základ tenisu? Nepochybně raketa!

Základ tenisu? No jasně že tenisová raketa. A když už, tak pořádná, například od celosvětové tenisové značky Head, která nevyrábí pouze pro vrcholové sportovce, ale také pro ty rekreační či pro úplné začátečníky a děti. Škála tenisových raket je široká a mnohdy je tím pádem jejich výběr velmi těžký. Společnost Head přišla na trh s raketami, které si osvojí závodní hráči, ale také hráči rekreační a začátečníci.

Tenis

Mezi raketami volně dostupnými na trhu se nachází mimo jiné i raketa ProKennex Kinetic Ki5, která je velice lehká (váží 295 g), tlumí nárazy a proto je vhodná pro mírně pokročilé hráče či pro hráče s tzv. tenisovým loktem. Důležitými parametry jsou také vyvážení, které činí 320 mm, velikost hlavy (645 cm2) a hustota výpletu, která je 16×20.

Oproti tomu tenisové rakety Head jsou mnohem lehčí a uzpůsobeny pro lepší výkony. Například taková tenisová raket Head IG Challenge MP váží pouze 270 g. Vyvážení je větší a to 335 mm, výplet je 16×19 a hlava má velikost 600 cm2. Takže lehčí a menší s větším výkonem. Lehce se tak s raketou manévruje a s hustotu výpletu není špatný ani sweetspot.

Tenisová raketa s míčkem

Dalším příkladem z řady tenisových raket značky Head je raketa Graphene 360 extreme light. Jak už název vypovídá, jedná se o nejlehčí možnou raketu z řady extreme (265 g). Využijí ji pokročilý hráči díky její extrémní rotaci a síle. Nejenom že je nejlehčí, navíc je upravena pomocí technologie Graphene 360+, čímž se vylepšila flexibilita rakety. Výhodou je také trampolínový efekt s hustotou výpletu 16×19, který je zde silný. Vyváženost je zde 345 mm a velikost hlavy 680 cm2.

Další možností rakety značky Head vylepšené technologií Graphene 360+ je raketa Graphene 360+ instinct S. Vzhledem ke komfortu je tato raketa opravdu báječná. Málo práce a velký výkon, to je ona. Má poměrně lehký rám, který tomu všemu napomáhá, nicméně celá raketa váží 285 g. Velikost hlavy je 645 cm2 a výplet opět 16×19. Nakonec vyvážení je menší a to 320 mm.

Doporučené články