Vestavěná skříň je praktický a elegantní bytový doplněk

Elegantní vzhled – každá skříň umístěná v prostoru, vyšší než 120 cm, je z estetického hlediska nepřijatelná. Působí rušivě a tak se alespoň podvědomě snažíme nějakým způsobem ji doplnit výzdobou (vázami, soškami, květinami atd.) V místnosti naopak lépe působí nízké komody a nábytek více členitý a spíše v jednoduchém stylu. Anebo sektorový nábytek od země až ke stropu – takto se dříve řešil úložný prostor a obytná stěna v obývacím pokoji s televizorem a Hi-Fi soupravou.

ložnice s vestavěnou skříní

Sektorový nábytek už dnes téměř nikde nespatříte, obývací pokoje jsou naopak více vzdušné. Odlehčení obývacího prostoru v nejvyužívanější místnosti domu či bytu se však zákonitě projeví nedostatkem úložného místa pro věci denní potřeby.

Praktičnost vítězí – a zde nastupuje praktická stránka vestavěných skříní. Snažíme se je umístit mimo obytné zóny do chodeb, předsíní, pod schody, do výklenků, kde zaplní nevyužitelný prostor a zároveň splní svou funkci bezezbytku. Elegance a praktičnost v jednom – to jsou vlastnosti vestaveb, ať už je zhotovíte v jakémkoli designu a vnitřním uspořádání.

Volba vzhledu – technické provedení vestavěných skříní Praha https://www.sten-skrine.cz/ bývá na takové úrovni, že se ani nepozastavujeme nad tím, jak spolehlivé jsou lyžiny pojezdu posuvných dveří, vnitřních zásuvek a drátěného programu, jaké uspořádání lze volit v souvislosti s ukládáním svršků na ramínka, do krabic, regálů polic atp. Zajímá nás především vnější vzhled, aby dobře ladil s okolním prostředím.

vestavená skříň

Přikloňte se ke světlým barvám

Buďte ostražití a vyhýbejte se tmavým tónům barev a příliš nápadnému vzorování. Lidské oko to svádí při nákupu zaměřit pozornost na syté, temné barvy, s převahou odstínů šedé či hnědé, ale takové řešení opticky výrazně zmenší prostor a pohlcuje energii a především okolní světlo. Budete si tu připadat sevření a stísnění.

Vůbec nic nepokazíte jemnou krémovou nebo čistě bílou, v naprosto jednoduchém stylu, v čistě jednobarevném provedení. K takové sestavě se hodí i případné zrcadlo, a to buď v podobě celých dveří, anebo ve tvaru kruhu.

Doporučené články