Rybičky, anebo hlodavce?

Rozhodovat se, jaké zvířátko si domů pořídíme, můžeme také podle jejich hlučnosti a čistotnosti. Jednou z možností pořízení hlodavce do domácnosti je například osmák degu. Toto zvířátko je poměrně čistotné, přesto však dokáže celé hodiny hryzat dřevo, kov a plast, což může člověka po nějaké době přivádět k zoufalství. Další vhodnou volbou pro chov hlodavce může být králík, anebo morče, kteří nejsou tak hluční. Velmi oblíbení jsou rovněž křečci, kteří ale poměrně páchnou. Zrovna tak je třeba počítat také s tím, že křeček je aktivním tvorem převážně v noci. Velice atraktivními hlodavci se v domácnostech stávají činčily. Nejsou však vhodné pro ty chovatele, kteří se se svými mazlíčky rádi mazlí. Přesto však je to zvířátko chytré a čistotné. Je ale třeba počítat s tím, že činčily potřebují více prostoru. I potkan se může stát milým a inteligentním společníkem.
mořská ryba

Rybičky a obojživelníci

Rybičky jsou vhodné pro takové chovatele, kteří hledají zvíře, které nepotřebuje příliš lásky a je opravdu tiché. Další variantou pro takový chov jsou rovněž hadi, gekoni, anebo leguáni. Rybičky a obojživelníci však potřebují jisté specifické podmínky pro chov a pořízení toho správně vybaveného akvária, anebo terária. Takovýto chov se však časem může stát rovněž poněkud nákladným. Chov takovýchto zvířat je vhodný zejména pro již odrostlejší děti.
plochá ryba
Často se velice rády podílejí na zakládání a provozu akvária v domácnosti. Akvárium může být jak sladkovodní, tak i mořské. Můžeme vytvořit i akvárium, které je tropické, či s chladnou vodou. Vlastnosti daného akvária potom určují, jaké druhy rybek, anebo jiných živočichů můžeme v akváriu úspěšně chovat. Pokud se již rozhodnete pro chov rybiček, je třeba jim v akváriu vytvořit podmínky, které budou věrně napodobovat jejich přirozené prostředí v přírodě.

Doporučené články