Jak se uchycuje závěsná houpačka do bytu.

Jednou z oblíbených atrakcí nejen, u dětí, je visací houpačka. A už i u nás jde sehnat varianta do bytu. Měli bychom si ji však pořizovat pouze tehdy, pokud jsme si skutečně jisti, že to bude naše děti bavit. Je totiž jen máloco horšího, než když utratíte spoustu peněz za hračku, se kterou si pak nehrají.

Faktem však je, že právě visací houpačky jsou u dětí velmi oblíbené. A to z mnoha důvodů. Představují například riziko, které děti láká. Navíc je zde možnost houpat se skutečně vysoko. A děti rády zkoušejí nejrůznější potenciálně rizikové či nebezpečné situace.

houpacka1

I to je důvod, proč postupně mizí z našich dětských hřišť – je zkrátka považována za příliš nebezpečnou. Proto na mnoha zahradách najdeme některou z jejích variant. Ale co dělat, když zkrátka zahradu nemáme? Řešením může být závěsná houpačka do bytu https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-hracky-na-ven-a-zahradu/detske-zavesne-houpacky/.

Zde je ovšem menší problém: jak ji uchytit? U té venkovní se používá klasická železná konstrukce ve tvaru dvou písmen A, spojených v nejvyšším bodě příčlí. Avšak uvnitř je něco takového prakticky nemožné, pokud nemáme skutečně extrémně vysoký strop.

ksiltovka1

Jednou z možností, která se používá především pro menší děti, je ukotvení do dveřního rámu. A to je i styl, pro který jsou ty levnější druhy těchto houpaček navrženy. Mají již úchyty, které lze na klasický dveřní rám upevnit.

Jak již bylo řečeno, toto je vhodnější především u houpaček pro malé děti, které se nebudou houpat tak vysoko. Pro ty větší je vhodnější uchycení u stropu. Problém zde je, že úchyty nebude tak snadné sundat. Musíme si tak být jisti, že místo, které jí vyhradíme, bude permanentní. Navíc obvykle vyžaduje alespoň trochu zručného kutila, neboť tyto výrobky obvykle nepřichází s vlastními háky a vruty na uchycení.

Dále je třeba uvážit, aby bylo okolo dostatek prostoru. Přeci jen, bezpečnost našich dětí je to nejdůležitější. A na to bychom neměli zapomínat.

Doporučené články