Péče o podlahy: nejlepší triky pro všechny povrchy

Bláto z bot, každodenní prach nebo nepořádek, pokud se v kuchyni něco pokazí. Podlahová krytina toho musí vydržet hodně. Ať už parkety, korek nebo mramor, čistěte všechny podlahové krytiny správně.
ždímání hadru

Snadná péče: PVC

Materiál potřebuje malou péči. Za normálních okolností postačí vysušit nebo zamést PVC a poté jednou otřít vodou s neutrálním čistícím prostředkem. Na podlaze větší nečistoty, použijte čistič s pH 9 až 10. má větší výkon. Buďte efektivnější: směs vody okyselte octem a použijte tuto směs.

Jednoduchý: laminát

Údržba laminátu je obvykle rychlá a snadná. Za prvé, namočte špínu. Za druhé setřete mopem nebo vlhkým hadříkem z mikrovlákna. Na čistější povrch můžete stačí použít něco neutrálního nebo přidat čistič obsahující alkohol do vody.
kuchyňský ostrůvek

Citlivý přírodní kámen

Mramor nebo břidlice jsou v bytě velmi okouzlující, ale nejsou tak robustní, jak se na první pohled dívají. Pro čištění přírodních kamenů je třeba používat jemné prostředky, protože moc netolerují chemikálie a jsou velmi citlivé na kyseliny. Proto nesmí být ošetřovány octem. Nejpříznivějším způsobem je péče s vodou a sprejovým neutrálním čistícím prostředkem. V hobby obchodech se pro přírodní kámen prodávají speciální ochranné prostředky, které dodají materiálu dodatečný ochranný film. Další výhoda: nemůže se žádná špína pak na něm usadit.

Speciální materiál: korek

Tento zvukotěsný povrch má velmi pozitivní vliv na vnitřní klima. Protože korek absorbuje vlhkost a uvolňuje ji zpět do okolí. Při péči o korkové podlahy byste však měli být opatrní. Korková podlaha je jednou z těch podlahových krytin, které vyžadují obzvláště jemné čištění. Pokud je to možné, měla by být vysávána nebo důkladně zametána. Při čištění vlhkým hadrem se ujistěte, že tkanina není příliš mokrá, korek tak nebude bobtnat. Ochranný prostředek založený na přírodní pryskyřici působí jako druh laku a zajišťuje krásný lesk.

Praktické dlaždice

Vysajte krátce, do vody nalijte neutrální čisticí prostředek, vytřete – hotovo! Spáry čistěte se speciálním čističem. Nechte působit na krátkou dobu a poté vyčistěte starým zubním kartáčkem. Měli byste se vyhnout použití čistícího krému: drolí spáry.

Obtížné dřevěné podlahy

Vždy utřete olejované podlahy vodou a bílým mýdlovým čističem na dřevo. Lakovaná prkna mohou být ošetřena prostředkem pro utěsnění dřeva. Čistěte měkkým bavlněným hadříkem, protože mikrovláknové látky jsou jako brusný papír, rychle zanechávají škrábance.

Doporučené články