Vypočtěte si BMI

Poruchy příjmu potravy patří mezi jedny z nejnebezpečnějších nemocí. Jedná se o tichého zabijáka, na kterého se v mnoha případech přijde, až když je pozdě. Postižené ženy tu poruchu umí maskovat tak dobře, že těmto následkům mohou podlehnout.

Mezi nejznámější a zároveň nejrozšířenější poruchu příjmu potravy patří bezpochyby anorexie. Anorexie je nemoc, kterou trpí především ženy, nicméně v poslední době se dost rozmáhá i mezi muži. Ať tak či ona, má nemoc stejné projevy a příznaky.

zelenina na stole

Ženy, které jsou touto nemocí postižené, se velmi trápí svoji příliš vysokou váhou. V mnoha případech startovací metou může být pouze nenápadná a malá urážka ženy ohledně její váhy. V mnoha případech se přitom nejedná o vážnou urážku, ale spíše o nějaké provokování nebo srandu. Nicméně osoba, která k tomuto onemocnění má sklony, si nepatřičnou poznámku může vyložit špatně a celý problém může být odstartován.

Následně začíná kolotoč, ze kterého je velmi složité se vymotat. Ženy přestávají jíst buď úplně, nebo jedí jen minimálně. Veškeré jídlo přepočítávají na kalorie. Potom se všechny kalorie snaží spálit pomocí urputného cvičení.

váha a metr

V mnoha případech se přitom jedná o velmi drastické diety a opravdu nadměrné cvičení. Pokud tento kolotoč bude probíhat dlouho, může dojít až k úplnému zhroucení metabolizmu a kolapsu. Nezřídka tyto osoby tedy končí v nemocnicích.

Pokud tedy máte pocit, že tato problematika by se mohla týkat někoho blízkého ve vašem okolí, nezahálejte. To zda se vás tato problematika týká, nebo ne, si můžete ověřit i pomocí BMI. BMI kalkulátor Bmikalkulacka.cz slouží k výpočtu správné hmotnosti s ohledem na věk a výšku. Za výpočet nic nedáte – je zcela zdarma. Navíc se jedná o velmi jednoduchá online nástroj, který zvládne ovládat každý. Pokud tedy můžete někomu zachránit život, určitě to zkuste.

Doporučené články