Opatrnost je matka moudrosti

Inzercí ohledně investování je mnoho. Své osobní finance, které chcete zhodnotit, máte možnost nakupováním nemovitostí, investováním do umění, sběratelství, zlata, kryptoměn a akcií. Další možnost je, nechat si finance zhodnotit v podílových fondech, dluhopisech, termínovaných vkladech aj.
kurzy forex
 
Ø  Ať se rozhodnete zhodnotit své volné peníze,
nebo na druhé straně si potřebujete výhodně půjčit,
buďte opatrní a myslete při tomto rozhodování. A nic neuspěchejte. Určitě se vám to vyplatí.
 
Ø  Při investovánínapříklad do podílových fondů, akcií apod. si pamatujte jedno – svou investici nemáte nikdy jistou. Pokud se poradíte s kvalitním odborným finančním poradcem, ten by vás měl upozornit nejenom na možnost výnosů, ale i nariziko ztráty.
 
Ø  Zkušenosti, recenze a názory lidí, kteří pro své finance tu konkrétní společnost využili, si můžete najít na internetu. Určitě se setkáte nejen s kladnými zkušenostmi, ale i zápornými. Důležitý je u těchto názorů a recenzí datum, z kterého roku je poslední zápis. Protože pokud je například před dvěma roky, tak to není dobré.
 zlaté mince
Ø  Ve smlouvě, kterou uzavřete, by vše mělo být jasné a přehledné. Nejenom při půjčce, ale i při investici – v  případě, že nebudete něčemu rozumět, tak si to nechte vysvětlit. Ve smlouvě si důkladné přečtěte, jaké tam jsou záruky a sankce. Při půjčce si nezapomeňte spočítat roční procentní sazbu nákladů-RPSN, tak zjistíte, jestli je pro vás půjčka výhodná.
Podepisujte smlouvu až tehdy, když jí budete rozumět. A nezapomeňte při tom myslet na tak zvané „zadní vrátka“, která vám mohou pomoci, když by se vaše finanční situace změnila k horší možnosti splácení závazku. To může být i kvalitní pojištění.
 
INVESTICEformou spoření na svůj DŮCHOD se určitě vyplatí. Když začne mladý člověk pracovat a ze své výplaty si bude odkládat i malé finanční částky na důchodové spoření, postupně si tak zajistí slušný příjem, až bude v důchodovém věku.

Doporučené články