Dekorace z betonu


Beton není jen stavební materiál, protože se z něho dají vyrábět nádherné designové výrobky, které nám zkrášlí náš domov, což se vždy rozhodně hodí.

Dekorace z betonu

Snadná tvorba

Tento materiál je velmi oblíbený ve stavebnictví, protože v namíchaném stavu je hezky tvárný, kdy se dá kamkoliv nalít a potom dohladit a upravit na potřebný tvar. Ovšem po správném zatuhnutí je velmi pevný, takže udrží klidně mosty a velké stavby, které jsou zatíženy váhou spousty tun. To jenom dokazuje jeho skvělé vlastnosti, které bez problémů klidně vydrží desítky let, a proto se na něj můžeme spolehnout.

betonový balkón

My dnes odbočíme od stavebnictví, protože se dá skvěle využít také k výrobě dekorací, váz, květináčů a mnoha dalších prvků. Stačí si zakoupit či namíchat směs betonu, kterou smícháme s vodou a vrhneme se na tvorbu. Třeba u výroby květináče nám pomůže starý plastový a ještě jeden menší, který dáme dovnitř. Mezi ně nalijeme beton a necháme nějakou dobu ztuhnout, kdy nezapomeneme pravidelně kropit, aby nepopraskal. Potom stačí beton a budeme mít nádherný originální květináč, jenž se na zahrádce bude vyjímat.

Profesionální výrobky

My sami můžeme z tohoto materiálu vytvářet spoustu zajímavých výrobků, ovšem jsou tu i profesionálové, kteří design a výrobu posunuli na úplně jinou úroveň, kdy dekorace jsou vskutku nádherné a mnohdy také funkční. Příkladem je betonová mísa, kdy si můžeme všimnout příjemného povrchu, hezkého tvaru a také originální designu, přičemž tyto prvky zaujmuly spoustu lidí a produkt mají doma, kde jim dělá radost. Misek je mnoho druhů, takže si stačí na e-shopu jenom vybrat.

betonové skruže

Vyrábí je česká rodinná firma, která si skutečně na své činnosti dává záležet, což můžeme poznat hned nad první pohled. Nemusíme kupovat jen čistě dekorativní výrobky, protože se prodávají také praktické výrobky jako jsou třeba svítidla. Sami si můžete říci, jestli znáte někoho, kdo má doma stylový betonový lustr. Ten je plně funkční, takže díky němu budeme mít hezky fungující lustr, který nám skvěle prosvětlí místnost.

Doporučené články