Jak poznat tu správnou platební kartu?

V dnešní době jsme si snad všichni zvykli využívat platební karty místo klasických peněz. Je ale také důležité vědět, že každá platební karta se liší a není jedno, kterou si pro svůj běžný život zvolíte. Častým rozdělením je na karty kreditní a debetní. Ty, které jsou v Česku nejvyužívanější, jsou právě karty debetní. Fungují jako náhrada Vašich vlastních peněz.

peníze

Tuto kartu dostanete při vytvoření svého účtu v bance a pokud s ní budete platit, peníze se Vám budou odečítat od zůstatku na účtu. O kreditní kartu si musíte zažádat a při jejím využívání platíte penězi, které patří bance. Takže platit můžete i když na svém účtu zrovna peníze nemáte a od banky si vlastně takto půjčujete. Pokud půjčené peníze stihnete vrátit v bezúročném období nic navíc neplatíte plus k této kartě patří ještě další výhody. Jednou z nich je právě bezúročné období, které u jiného půjčení peněz nenajdete. Také eliminujete riziko zneužití vlastních peněz na běžném účtu, protože přes kartu debetní se zloději jednoduše dostanou k Vašim úsporám. To přes kreditní kartu nejde. Mezi nevýhody pak patří pro některé pocit, že neplatí svými penězi, takže mají tendenci utrácet až příliš.

platební karty

Není karta jako karta fahd.cz. Mezi další rozdělení patří karty MasterCard a Visa. Visa karty jsou sice nejčastější a zaplatíte jimi opravdu úplně všude, Mastercard jsou rychlejší a mluví se také o tom, že mají výhodnější směnné kurzy. Řeší se i to, zda je možné z různými kartami platit přes Apple Pay nebo Google Pay. V případě Visa a MasterCard je takto možné platit v obou případech. Existují ale také další druhy jako karty Diners Club, JCB nebo Rakuten Card. Jedná se ale o karty, které nejsou všeobecně přijímány, a proto se nehodí pro běžné zákazníky. Pokud na nich ale naleznete výhody, které přesně Vy oceníte, pak pro Vás mohou být tou nejlepší volbou. Pokud máte ještě další finanční otázky nebo potřebujete-li vyřídit finanční záležitosti, navštivte webové stránky FAHD, kde najdete spoustu dalších informací.

Doporučené články