Obnovte staré věci metodou pískování

Pískování patří mezi nejrychlejší a nejefektivnější čištění povrchů. Proces čištění zajišťuje tlak vzduchu a další materiál, kterým je například voda, písek nebo ocelová drť. Potřebný tlak vzduchu je vytvářen výkonným kompresorem. Pískováním lehce odstraníte starý nátěr, rez a jiné nečistoty z předmětů. Pokud chcete nějaký povrch zdrsnit, můžete využít právě metodu pískování. Pokud je vaším koníčkem oprava a renovace starých aut a motorek, určitě byste tzv. pískovačku využili i doma. Kovové části pomocí pískovačky jednoduše a dokonale vyčistíte a pak už vám nic nebrání v aplikaci nového nátěru.

brusný papír

Metoda pískování je oblíbená, protože šetří váš čas. S pomocí pískovaček rychleji vyčistíte povrch a na vyčištěném předmětu nenajdete ani památky po starém nátěru či rzi.

Na trhu lze koupit mobilní pískovačky určené profesionálům, ale také laikům. Kvalitní pískovačky mohou pracovat bez úhony celý den, jsou výkonnější a z hlediska viditelnosti a čistoty práce si můžete přikoupit k tryskacímu stroji také odsávání. Na drobné opravy vašeho veterána si však postačíte s hobby pískovačkou. Ta pracuje s nižšími tlaky, ale čištění bude daleko rychlejší, než kdybyste povrch čistili ručně. Čistit a upravovat můžete různé materiály, například dřevo, sklo, beton nebo kámen. Pískování také využijete pro renovaci starého nábytku.

natírání

Mobilní pískovací boxy slouží pro pískování drobnějších předmětů, klasickou mobilní pískovačku využijete pro hůře dostupná místa, se kterými si pískovací box neporadí. Taktéž pokud potřebujete vyčistit větší předměty, které se nevejdou do pískovacího boxu, lehce je vyčistíte pískovačkou mobilní. Mobilní pískovačky se velice často používají při úpravě ve venkovních prostorách. Pokud si nejste jistí s výběrem vhodné hobby pískovačky, nechte si poradit od profesionálů, kteří vám pomohou vhodnou pískovačku vybrat.

Doporučené články