Hurá do lesa

Chodíte rádi na výlety? Prázdniny a dovolená se přímo nabízí, abychom někam ven vyrazili. Léto a teplé slunečné počasí nás láká k vodě a na opalování, ale pokud se občas přižene nějaký ten mráček a trochu se ochladí, je to ideální na výlet do hor a kopců. Celá naše republika je olemována horami. Lesy nabízí nejen příjemný stín, ale i mnoho svých plodů, které by bylo škoda nechat v lese jen tak. Najít si nějakou pěknou mýtinu, kde zrají borůvky nebo maliny, nasbírat si přímo do pusy nebo do krabičky a nechat si je v mrazničce až do zimy, kdy si upéct takový borůvkový koláč určitě přijde vhod a jen se po něm zapráší. Ale nejen ovoce, do lesa vyráží i mnoho houbařů.

les

Stačí aby párkrát zapršelo, a v lese to poroste, no přece jako houby po dešti. Pochopitelně je třeba se v hřibech a houbách vyznat a je jistota, když sbíráte jen hřiby, které jednoznačně poznáte a ty ostatní můžete donést do mykologické poradny, kde vám vaše nasbírané hříbky a houby posoudí odborníky.

hřiby

Půjdete-li do lesa za pěkného počasí, rozhodně to neznamená, že se počasí nemůže změnit, takže je třeba vždy přibalit oblečení i pro případný déšť, náhlou bouřku apod. Taková bunda kari traa parka https://www.c-store.cz/Bundy-c133_1772_2.htm, která je lehoučká a skladná, ta se vám vždy vejde do baťůžku a bude po ruce, pokud se vám v lese zalíbí nebo pokud ztratíte cestu zpátky k autu.

Jdete-li do hor, neměli byste podceňovat oblečení, ale také byste měli mít kvalitní boty. Zvlášť pokud budete chodit po místech, kde se mohou vyskytovat hadi, třeba na mýtinkách při sběru borůvek, měli byste mít kotníkové boty. Můžete zabránit nepříjemnému hadímu kousanci. Chodit do přírody, to je takový balzám pro duši i tělo, který máte zadarmo. Poslouchat ševelení stromů, štěbetání lesního ptactva, ale třeba i bzukot lesních včel a vos, to je ten nejhezčí koncert.

Doporučené články