Čistý bazén i před koncem sezóny

Kvalita bazénové vody

Stejně jako je potřeba čistit vodu po celou dobu letní sezóny, kdy se bazén využívá pro koupání, potřebujete udělat jeho očistu i před tím, než ho připravíte na zimu. Kromě odstranění nečistot z hladiny vody, je dobré myslet i na očistu dna a s tou vám může pomoct bazénový vysavač.

voda2

Ruční vysavač

Nejdostupnější a také cenově nejpříznivější bazénový vysavač je ten ruční. I přes svou jednoduchost dokáže bazén dobře vyčistit, i když u toho potřebuje vaši asistenci.

Ruční bazénový vysavač se jednoduše hadicí napojí na bazénovou filtraci a potom už může začít čištění. Vysavačem se jednoduše pohybuje po dně bazénu a tam se nasávají ulpělé nečistoty do hlavice vysavače a hadicí pokračují k filtraci, kde se zachytí. Po vyčištění dna se bazén odpojí, filtrace se vyčistí a úklid je hotový.

voda3

Poloautomatický vysavač

O poznání jednodušší je práce s poloautomatickým vysavačem. Ten pracuje na stejném principu jako ruční vysavač, ale zvládne se po dně bazénu pohybovat bez lidské asistence, což výrazně zvýší komfort čištění bazénu. Poloautomatický vysavač se prodává i s dálkovým ovládáním. Jeho jedinou nevýhodou je náhodnost zvoleného místa pro čištění, a tak pokud má vysavač projet celou plochu dna, zabere to poměrně dost času. To by ovšem nemělo vadit, když u toho nepotřebuje lidskou asistenci.

Automatický vysavač

Luxusním pomocníkem pro úklidové práce v bazénu je zcela automatizovaný robotický vysavač, který pracuje nezávisle na bazénové filtraci a má v sobě vak, do kterého se odchytávají nečistoty. Vak se po ukončení práce musí vyprázdnit. Robotické vysavače umí provést důkladnou očistu nejen dna bazénu, ale i jeho stěn a s přídavnými kartáči si hravě poradí i s každým rohem.

Ceny robotických vysavačů ovšem odpovídají komfortu, který poskytují, a tak se používají spíše pro větší bazény.

Doporučené články