Zatočte s problémy s erekcí


Erektilní dysfunkce je nemoc, která postihuje čím dál tím více mužů. Mnoho lidí považuje problémy erekcí za běžnou součást stárnutí, ovšem nemusí tomu tak být. Na poruchy erekce existuje nejrůznější prevence a také různé způsoby podpory erekce.

Jak tedy na to?

Hlídejte si svou stravu

Strava, která je špatná pro kardiovaskulární systém, zároveň škodí i schopnosti mít erekci. Studie ukazují, že naše stravovací návyky ovlivňují naši schopnosti mít erekci. Dobrá strava nejenom bude mít pozitivní vliv na vaši erekci, ale také na vaše srdce. Pokud je vaše strava plná tučného a smaženého jídla, průmyslově zpracovaného a také obsahuje málo ovoce a zeleniny, odnese to vaše erekce.

salát

Zdravá váha

Vlivem zdravé stravy se dostanete i na zdravou váhu, zvláště pokud trpíte nadváhou či obezitou. Obezita vám kromě problémů s erekcí může přinést i další onemocnění, jako cukrovka, vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak nebo poškození nervů.

Vyhněte se alkoholu

Alkohol má velký vliv na naše zdraví. Čím méně pijete, tím lépe, ovšem nejlepší je, když se alkoholu vyhýbáte zcela. Alkohol má negativní dopad na vaše cévy, čímž vám může způsobit problémy s erekcí. A nadměrná konzumace vede i k dalším problémům, třeba problémy s játry.

alkohol

Kegelovo cvičení

Kegelovy cviky se doporučují spíše ženám, například pokud trpí inkontinencí, ovšem jsou účinné i pro muže, které trápí erektilní dysfunkce. Cvičení pánevních svalů podporuje vaši erekci. Na internetu najdete na toto cvičení spoustu návodů.

Snížení stresu

Stres má na naše tělo nepříjemný dopad v mnoha ohledech, jelikož zvyšuje adrenalin, který nám stahuje krevné cévy. A dobře průchozí krevní cévy jsou důležité pro to, aby fungovala vaše erekce. Věnujte se tedy činnostem, které mohou zmírnit napětí ve vašem životě. Pokles stresu dokáže dát vašemu sexuálnímu životu nový a účinný náboj.

Doporučené články