Ano, to je určitě správné rozhodnutí

Není nadto mít vlastní dům, a to nemusíte ani stavět, stačí rekonstrukce staršího domku. Dobrých důvodů k pořízení si vlastního bydlení je několik. Jedním je samozřejmě neustále se zvyšující poplatky za služby v bytech, není to jen nájem, ale také poplatky za odvoz odpadu, za výtah, za úklid kolem domu, to vše je důvodem, že bydlení v městě je dražší než na vesnici. Tam je sice odvoz odpadků také, ale ne v takovém vysokém zpoplatnění. A co parkování vašeho rodinného vozidla? Asi málo z nás má možnost mít v městě vlastní garáž. A na vesnici jsou u každého domu, a někde jich mají i více.

budoucí dům

A navíc si mimo město můžete dovolit nechat postavit kryté stání pro svého čtyřkolového miláčka. Takže vaše rozhodnutí je mít vlastní dům, nebo vám stačí rekonstrukce staršího domku. Samozřejmě, že nějaké peníze máte, ale na splnění svého záměru potřebujete peníze zapůjčit. Ano, v bankovním ústavu jste již byli, ale tam vám poskytnout půjčení finančních prostředků zamítli. Je pravdou, že bankovní ústavy mohou k uvedenému odmítnutí mít několik důvodů.

Finanční půjčka

Jedním z nich může být ta skutečnost, jste například uvedeni v záznamech v registrech dlužníků, nebo jste měli nějaké opoždění někdy se splátkou, či vám v minulosti hrozilo exekuční řízení. Z těchto důvodů vám banka půjčení finanční částky neschválila. Co nyní uděláte? Požádáte o půjčení finanční částky na stavbu vlastního domu, nebo na rekonstrukce staršího domku u nebankovní společnosti, a to o hypotéku na stavbu domu. Ta je samozřejmě i na rekonstrukce staršího domu, můžete splácet dlouhých třicet let a uvedený záznam v registru nemusí být překážkou. Ale tady pamatujte na to, že se nebankovní, ale také i bankovní společnosti, jistí, že budete řádně splácet tím, že musíte dát do zástavy dát nemovitost, jako je například byt, nebo i pozemek. Po placení půjčené finanční částky je nemovitost ručení samozřejmě zbavená.

Doporučené články