Na co si dát pozor, pokud vás přítel žije v Mamahotelu?

Výraz Mamahotel je nejspíš typický pouze pro českou populaci. Nejméně jsme ho sami vytvořili. Co vlastně označuje? Dospělého muže, který stále žije se svou matkou. Samozřejmě, že věková hranice, kdy tato varianta soužití divná není a od kdy už začíná divná být, je sporné téma.
Berme však v úvahu skutečnost, že se začneme vídat s mužem, kterému je již přes třicet let. Je okouzlující, rozumíme si, s několika týdnů randění a intenzivních zážitků se vyvine vztah. Najednou však zjistíme, že mladík ještě stále bydlí se svou matkou.
máma se synem a bublifukem
Jaké k tomu může mít důvody? Ať už je to citová připoutanost, která je v tomto věku krajně alarmující, nebo ekonomická stránka, která by nás také před lecčíms mohla varovat, hrají zde roli i jiné faktory. Které to jsou? Na co si dát pozor, a co zvážit, dáme-li se dohromady s mužem, který je zvyklý na teplo domova a maminčinu lásku příliš dlouho?
·         Citové pouto.
Mezi každým synem a matkou je samozřejmě specifická citová angažovanost. O tom není pochyb. V životě každého muže by však nepochybně měl nastat onen moment, kdy se rozhodne osamostatnit. Postaví se na vlastní nohy a rozhodne se bydlet sám, případně s partnerkou. Pokud toto období překlene a zůstane doma, vystavuje tím riziku sám sebe, popř. i jiné zúčastněné.
·         Ekonomické faktory.
Nebudeme si nic nalhávat, bydlení u matky je zkrátka nejlevnější varianta. Nejenže po svém synáčkovi zpravidla nechce žádné nájemné, často se postará také o to, aby byla neustále plná lednička, koupelna vybavená všemi hygienickými prostředky, a to všechno zadarmo.
·         Lenost.
Mimo jiné je jistě nejsilnějším faktorem to, že váš přítel je zkrátka líný. Je natolik líný sám si platit nájem, uklízet po sobě, prát si oblečení, vařit si a vůbec sám se o sebe starat. Je tak zvyklý na stereotyp domova, že se mu nechce zvykat si na něco jiného. Nemá dostatečnou vůli k tomu, aby s tím něco udělal, a proto zůstává tam, kde je to bezpečné. Pod maminčinou sukní.
muž na pohovce
·         Ztráta soukromí.
Ošemetný faktor v rámci této formy soužití je ten, že stejně jako si synek zvykl, že maminka za něj doma všechno udělá, vyřídí a že on si bude žít jako v bavlnce, maminka si na oplátku zvykla, že má doma společnost, ať už syn chce nebo nechce, je součástí jeho života. Vyptává se, zajímá se o to, kdy chodí z domova, kdy se vrací, proč se včera vrátil později než jindy, s kým se vídá, s kým se přátelí, samozřejmě ani jeho partnerka nezůstane dlouho tajemstvím. Jsou matky, které se vyptávají více, jiné zase méně, ale zvědavé jsou všechny stejně. Tak si dejte pozor, kam se chystáte na návštěvu.

Doporučené články