Krušné hory – naše nejzápadnější pohoří

Krušné hory jsou prvním místem, které vždy zachytí od západu blížící se projevy studených front tak, jak je obvykle správně předpovídají meteorologové. Právě zde se v létě obvykle začíná příjemně ochlazovat, pokud nás svírá vlna veder, a v zimě se tu snáší příděly čerstvého sněhu, které tu uvítají zejména lyžaři. Krušné hory jsou také vyhlášenou oblastí pro sjezdové i běžecké lyžování, a míří sem i lidé ze vzdálenějších míst, např. z Kladenska nebo z okolí Prahy.  

Božídarské rašeliniště

Která místa jsou v Krušných horách zajímavá

Klínovec – v souvislosti s lyžováním byste pravděpodobně v zimě vyrazili na Klínovec. Není divu, vždyť je to nejvyšší hora Krušných hor a tamní skiareál nabízí velmi širokou paletu sjezdových tratí a v jeho okolí i upravené běžecké stopy. Na Klínovci je však krásně i za slunečného počasí v létě, můžete tu obdivovat daleké rozhledy z vyhlídkové věže a vychutnat si tu atmosféru klidu, kterou lze zažít zejména v horských oblastech s nadmořskou výškou nad tisíc metrů.

sedačková lanovka

Boží Dar – Boží Dar je nejvýše položené město v České republice a jeho název zřejmě není odvozen náhodně, je tu skutečně božská pohoda, kterou si tu uvědomíte, pokud si tu zajistíte ubytován v některém z místních hotelů či penzionů. Nebudete se tu nudit ani v létě, dají se tu podnikat jízdy na kole, pěší turistika napříč Božídarským rašeliništěm, nad sjezdovkou Za Prahou je vybudována rozhledna a z Božího Daru je to na Klínovec jen pár kilometrů.

Lázně Jáchymov – Pod Božím Darem se nachází lázeňské město, proslulé léčebnou radioaktivní vodou díky vysokému obsahu radonu. Lázeňství se tu traduje již od roku 1906, léčí se tu zejména chorobné stavy pohybového aparátu, ovšem zároveň k léčebnému efektu významně přispívá i čerstvý horský vzduch. A tip na závěr – z parkoviště nad Jáchymovem vede na vrchol Klínovce sedačková lanovka s celoročním provozem a dají se tu pronajmout jízdní kola a koloběžky.

Doporučené články