Vedro si na vás nepřijde

Chcete-li zatočit u sebe doma s horkem během letních měsíců, prosté vyvětrání asi stačit nebude. Bude potřebovat své peníze investovat o moderní techniky.

Vedro si na vás nepřijde

Na léto se těší asi každý, zvláště byla-li dlouhá a nepříjemná zima. Problém je, že často přijde rozčarování. Zatímco během zimních měsíců vám vadí nízké teploty, v létě vás mohou snadno terorizovat tropy. Ano, dokonce ani v našich zeměpisných šířkách to není ničím zvláštní a asi nikdy nebylo, ale v posledních letech se tropické dny mění na tropické týdny, což rozhodně není dobře. Nedělá to dobře jak lidem, tak ani dalším tvorům. Trpí samozřejmě i rostliny, které člověk nestačí ani zalévat. Proto mnoho lidí uvažuje nad tím, jak si alespoň během takovýchto časů vytvořit doma vhodnou tepelnou pohodu.

Klimatizace

Samozřejmě, že většinu napadne udělat doma průvan. Otevřít všechny okna v bytě je jedním z řešení, ale pouze v případě, že venku vane vítr. Stojatý vzduch však nemůže přes byt proudit ani kdybyste zbourali okolo oken zdi. Naopak to bude ještě horší. Ideálním řešením této situace je koupě klimatizace praha, která dokáže udělat doma docela efektivně chládek.

Nejedná se ale o nic drahé, jak byste si možná mohli myslet, tedy nemusí se jednat o nic drahého. Hodně záleží na tom, po jaké verzi pokukujte. Jsou modely, které stojí desítky až stovky tisíc, a pak jsou tu modely, které jsou docela levné. Třeba mobilní verze jsou vcelku oblíbené, a to nejen pro svou přívětivou cenu, ale rovněž i pro možnost přesunu. Mohou tak fungovat stejně dobře doma, jako třeba na chatce. Je jasné, že v chatě ale musí být elektřina. Na světlo opravdu nefunguje.

Ventilátor

Jistou alternativou, ne však plnohodnotnou, mohou být klasické velké větráky. Ty dokáží výt i docela výkonné, takže má člověk pocit většího chladu, a navíc jsou i vcelku levné. Ovšem ty vyloženě neochlazují, jen navozují ten pocit. Ve skutečnosti jen víří vzduch, což může někomu stačit. Ten někdo by však neměl být alergikem, jelikož ti mají právě s takovým druhem ochlazování místností velké problémy. Během víření vzduchu totiž víří i prach a další alergeny.

Doporučené články