Co dělat, když mám exekuci a potřebuji půjčku

Je pravdou, že zdaleka ne každý dovede se svými penězi dobře hospodařit. A pokud ano, často stačí, aby věřil špatné osobě, a snadno se dostane do finanční tísně. V této situaci si obvykle půjčí peníze, ať už od příbuzného či známého, ale častěji od banky či jiné finanční společnosti.

To však obvykle není z ideální řešení. Jistě, krátkodobě náš nedostatek peněz vyřeší, avšak musíme mít na paměti, že je potřeba splácet nejen předchozí závazky, ale také tyto nové, které nám půjčkou vznikly. A pokud to nedokážeme, přijde penalizace.

půjčení peněz

Situace může dojít až tak daleko, že na nás bude uvalena exekuce. Ta spočívá v zabavení části našeho majetku a jeho prodeji na aukci. Takto získané peníze pak jdou nejen na splátku dluhu, ale také výloh spojených s exekučním řízením.

Ovšem to, že na nás byla uvalena exekuce, neznamená, že naše finanční potíže skončily. Často je tomu právě naopak. A mnoho lidí se rozhodne řešit tuto situaci opět půjčkou. Tady ale narážíme na problém, neboť mnoho společností z pochopitelných důvodů nechce půjčovat lidem v exekuci. Ti tedy často řeší, co dělat, když mám exekuci a potřebuji půjčku https://lightfinance.cz/zapujcka-se-zastavou-nemovitosti/.

Samozřejmě i pro ně je zde řešení. Tím může být například půjčka se zástavou nemovitosti. To v podstatě znamená, že vám peníze půjčí, avšak pokud z nějakého důvodu nebudete splácet podle dohodnutého kalendáře, vaše nemovitost, ať už se jedná o dům, byt, či pozemek, bude zabavena a použita k úhradě vašeho dluhu.

dávání domu v zástavu

Je tedy jasné, že je potřeba se řádně rozmyslet, než si v takovéto situaci půjčíme peníze, zvláště za takovýchto podmínek. Velmi snadno totiž můžeme přijít o střechu nad hlavou, a to je prakticky to nejhorší, co by nás mohlo potkat.

Nejlepší samozřejmě je dluhy nenadělat, avšak ne vždy je možné se tomu vyhnout. Proto vždy předem dobře prostudujte všechny podmínky a ujistěte se, že za všech okolností budete schopni splácet. Jen tak se totiž nespálíte.

Doporučené články