Televize

Téměř každý člověk vlastní jednu nebo i více televizí. Mít ji doma je v dnešní době zvyk, bez kterého by se málokdo obešel. Někomu slouží pro sledování zábavy, sportu, pohádek, filmů a mnoho dalších kanálů. Již v roce 1935 byla v Československu vyrobena první televize v černobílém vysílání. Bohužel ne každý si ji mohl dovolit. Téměř po dvaceti letech se na trhu České republiky objevilo barevné vysílání.
moderní prohnutá televize
Nejprve byla televizní obrazovka klasická, poté se začala vyrábět již plochá na bázi plazmy, dále šel její vývoj na LCD, LED. Nyní je nová verze obrazovky ve formě OLED a nebo na bázi prohnuté. V dnešní době jsou vybaveny klasickým anténovým nebo satelitním tunerem, mají velmi mnoho funkcí, které člověk mnohdy ani nepotřebuje. Například 3D přehráváním, funkcí nahrávání, 3K, 4K, IPS panel, rádio nebo různé profily obrazů. Pro nadcházející rok 2020 se očekávají novinky ve formě vylepšení stávajících funkcí televizí a současně zavedení nových. Mezi ně řadíme například, zavedení ovládání hlasem. Toto můžeme vidět již u některých spotřebičů.
stará televize
Co se týče televizního vysílání pro rok 2020, očekává se spíše snížení analogového vysílání. Dle studií za poslední tři roky došlo k poklesu ve využívání analogové televize, zato satelitní vysílání vzrostl dvojnásobně. Následující rok se promítne ve více televizních programech nebo vyšší kvalitě obrazu. V dnešní době slouží sledování televize i jako koníček nebo k relaxaci.
 

Jak vybrat vhodnou televizi?

Při výběru nové televize si lidé kladou mnoho otázek. Jak velkou televizi? Jak budou přijímat signál? Jaké funkce by měla mít? Velikost především závisí od sledované vzdálenosti. Samozřejmě do malého bytu není vhodné si pořizovat velikou a naopak. I když současné televize tvořeny filtrem na obrazovce, který chrání před poškozením zraku. Přijímáni signál je velmi důležité si uvědomit při výběru. Jestli bude řešeno satelitní, analogové nebo kabelové vysílání. Pokud bude vysílání satelitní, vybereme televizi se zabudovaným satelitním tunerem.  Konečné funkce, které by měla mít, jsou na povážení. Čím více funkcí, tím vyšší cena. Mezi nadstandartní funkce patří 3D přehrávání, možnosti nahrávání filmů a pořadů, internet a další.

Doporučené články