Stop sledování zdarma

Kdo by svůj volný čas rád nestrávil v pohodlí domova u nejnovějších filmů, které právě vychází v kinech, nebo u právě odvysílané epizodě oblíbeného seriálu. Pro ty, kteří sledovali své oblíbené tituly na stránkách topseriály.to těmto možnostem odzvonilo.
notebook, kde je zobrazeno logo Netflixu
Velké společnosti, jako americký Netflix, který bude za nedlouho i v české verzi, společně s HBO, Sky a jinými, se sdružili do seskupení ACE neboli The Alliance for Creativity and Entertainment, v překladu aliance pro zábavu a kreativitu, které na začátku listopadu slavila vítězství nad několika největšími webovými stránkami, které poskytovali pirátské kopie nejenom těch nejsledovanějších seriálů jako byla dlouho očekávaná Game of Thrones s Emila Clarke, která zde ztvárnila dračí královnu, Daenerys Targaryen, nebo americký seriál Stranger Things s horrorovou tématikou.  Webové stránky jako Streamango a Openload, jejichž provoz byl výší než u originálních služeb HBO, tak museli vypovědět svou službu.
Díky zásahu ACE přestalo fungovat více jako jedna polovina obsahu všech nejnavštěvovanějších stránek. A to včetně velmi populární stránek Freefilm.sk nebo Topserialy.to, která úplně zrušili svůj provoz.
pirátský symbol, lebka se zkříženými hnátami
Velké společnosti kvůli pirátským kopiím tratili obrovskou část svého zisku. Nicméně je otázkou, zda lidé, kteří nebyli ochotni platit do teď, změní svůj pevně daný názor, na placení za tyto služby. Je sice možné si například na Netflixu vytvořit na prvních 30 dní bezplatný, zkušební účet, který vám umožní bezplatné sledování veškerého svého obsahu. Nicméně nutnost zadání čísla kreditní karty mnohé odradí. Ti zkušenější ale nemají problém si svůj dočasný účet obnovovat stále dokola, a tak se vyhýbat pravidelnému placení.
Lidé jsou vytrvalý, a je jen pouhou otázkou času, než se najde jiný zdroj pirátského obsahu, z kterého budou moci piráti zase čerpat

Doporučené články