Skuteční muži

Jak poznáme v dnešní moderní době skutečného muže? Podle toho, kolik peněz měsíčně vydělává, podle toho, jak chodí oblečený, jaké má auto a majetek, jaké má svaly, nebo ještě podle něčeho úplně jiného?
Skutečný muž, si v první řadě nehraje na něco, co není, je upřímný, žádný frajírek, co všechno ví, všude byl a všechno zná. Ale skutečnost je jiná. To není muž, to je ještě přerostlý chlapec.
pomoc při výstupu
Jak tedy poznat skutečného muže, podle jeho majetku, výplaty, auta, kterým jezdí? Ani takové materiální věci nedělají muže mužem. Dělají ho pouze obrazem, který o sobě chce vytvořit v očích ostatních.
Skutečný muž je ten, na kterého se můžete spolehnout, který když něco slíbí, tak to také dodrží, podrží Vás v těžkých chvílích jako Vaše opora, nezalekne se prvních problémů, před kterými uteče, ale hledá cesty, jak tyto problémy vyřešit. Skutečný muž, umí vzít za fyzickou práci a ledacos opravit, ale také vydělávat a uživit rodinu. Dokáže si hrát s vlastními dětmi a být jim dobrým příkladem, jak se takový muž chová, dokáže být něžný a citlivý, ale také pevný jako skála a nezlomný. Vůbec nezáleží na tom, jak vypadá z venku, zda je malý velký, tlustý, tenký, dlouhovlasý nebo plešatý, zarostlý či čerstvě oholený… To jsou jen druhotné znaky, které nejsou až tak důležité, na skutečném muži je nejdůležitější to, jaký je uvnitř a jak se chová navenek. Tyran, který mlátí ženu i děti, není skutečným mužem, je to pouze chudák, který si léčí své mindráky. Skutečný muž svou rodinu chrání.
silueta starce
Ano, nikdo není zcela dokonalý, v tom je krása života, záleží jen na nás, na ženách, co jsme ochotné tolerovat svému protějšku, jaké chování a podobně. Záleží na nás, jestli vychováme ze svých synů osobu, která se stane dokonalým mužem, nebo která bude jen lacinou atrapou na muže, i když třeba s hromadou svalů, ale bez srdce na pravém místě. Bez galantnosti a slušného chování k ženám.

Doporučené články