Itálie – matka módy

Armani

Módní značku Armani založil v roce 1975 italský návrhář Giorgio Armani spolu se Sergiem Galeottim. Původní aranžér obchodních výloh je v současné době vlastníkem 300 obchodů po celém světě. Najdete v nich nejen oblečení, kosmetiku, doplňky, boty aparfémy, ale i dekorace a nábytek. Málokdo také ví, že Armaniho značku nese síť hotelů, restaurací a kaváren. Jeho modely můžete vidět na slavných osobnostech, fotbalových týmech aletuškách.
 armani obchod

Gucci

Zakladatelem společnosti Gucci se stal v roce 1921 Ital Guccio Gucci. Díky zvučnému jménu nese značka symbol dvou spletených písmen „gé“. Jelikož byl Gucci velkým milovníkem koní, začínal s prodejem jezdeckého vybavení, což také vysvětluje časté využívání kůže. Po jeho smrti společnost přebrali synové. V té době byla firma nucena čelit skandálu, kdy jednoho z rodinných příslušníků odstranil nájemný vrah vlastní manželky. Navzdory následnému střídání majitelů afinančním problémům si značka Gucci dokázala udržet svoji prestiž.
 ručičkové hodinky

Versace

Módní značka Versace patří mezi další italské skvosty. Byla založena v roce 1976 Gianninim Versacem, který žil světem módy od dětství a již v 10 letech navrhl první šaty. Jeho styl byl založen na spojování nespojitelného. Později se u něj objevila rakovina, ovšem nebyla tím, co ho zabilo. Versace byl zastřelen dvěma ranami do hlavy. Pachatele našli mrtvého a motiv tudíž nebyl nikdy objasněn. V současnosti řídí firmu Gianniniho sestra Donattela.
 versace parfém

Dolce & Gabbana

Italský pár tvořícíDomenico Dolce a Stefan Gabbana založil společnost Dolce & Gabbana roku 1985. Dvojice se později rozešla, ale dokázala oddělit soukromý život od profesního a nadále spolupracovat. Jejich móda je inspirovaná Sicílií a slavnými ženami, jako je například herečka Sophie Loren. Některé z jejich modelů ovšem vyvolávají kontroverzní spekulace, zda již nepřekročili hranice přílišné provokativnosti.
 
Mezi další italské nejprestižnější módní značky patří mimo jiné Prada nebo Fendi.

Doporučené články